Підтримали: 302 осіб
Іноді так трапляється...
Ратов Олексій Олегович
- Перевірено сайтом БО «Допомагаю.укр»
- Діагноз:
Гіперімуноглобулін Д синдром (первинний імунодефіцит) - Призначення збору:
Дообстеження і лікування наслідків інсультів і основного захворювання в LIV Hospital (Стамбул) - Населений пункт:
Вінниця, Вінницька область - Закінчення:
10 грудня 2022, 13:08:00
Опис збору
Збір коштів для Олексія Ратова закрито!
10 грудня 2022, 14:10:47
Олексій разом з мамою виїхали закордон аби мати змогу отримувати підтримуюче лікування.
У мене була мета провести консультації і додаткові обстеження сина, щоб визначитися, чи пов’язані інсульти з його захворюванням, і щоб упередити можливі наступні інсульти. В Україні немає спеціалістів, що мають досвід лікування дорослих пацієнтів з HIDS, тому пошук привів в одну із клінік в Турції, але невролог застеріг летіти через можливі ускладнення після інсультів під час перельоту. Подальший пошук привів в Університетську клініку Радбоут в Нідерландах, де працювала одна з авторитетних спеціалістів по HIDS у дорослих Анна Саймон. Ми спілкувались електронними повідомленнями, була визначена сума обстеження і консультацій, залишилося зібрати кошти. Але почалася епідемія Ковід-19 – навіть подумати було неможливо про подорож кудись за межі свого двору. А пізніше, влітку стало відомо, що лікар Анна Саймон приєдналася до проекту «Лікарі без кордонів» і працює в Конго. Вона і досі там.
В Італії є спеціаліст з автозапальних захворювань Марко Гатторно - провідний спеціаліст в Клініці Газліні м. Генуя. Але він працює з дітьми. Я зверталась до нього – мені відповіли, що українські лікарі (назвали ім’я) справляться з моїм питанням. Наразі в Україні справились з забезпеченням ліками – препаратом, який стримує запальний процес. Син отримує його безкоштовно. А питання обстежень і попередження можливих нових інсультів не вирішується ніяк. Діагноз сина дійсно рідкий, тому і рідкі спеціалісти, що мають досвід роботи з ним.
Дякуючи фонду Допомагаю.укр і допомозі усіх, хто підтримав нас із сином своїми пожертвами, ми змогли придбати Кінерет/Анакінру в той час, коли держава ще не забезпечувала таких хворих даним препаратом. Але залишилося зовсім мало коштів, щоб на них можна було розраховувати. Сподіваюсь, вони стануть у нагоді тому, кому саме цієї суми не вистачає.
Висловлюю щиру подяку людям за те, що підтримали нас, і Фонду за вашу роботу. Бажаю всім успіху, здоров’я і миру в нашій країні.
- Людмила, мама Олексія
Олексій, якому зараз 30 років, почав хворіти на 4-му місяці від народження. По черзі долучалися біда за бідою, а його життя змінювалося в пекло: первинний імунодефіцит гіперімуноглобулінемія Д синдром (HIDS), ГПМК по ішемічному типу з вираженим вестибуло-атактичним синдромом, з інтелектуально-мнестичними розладами, злукова хвороба органів черевної порожнини, стеатоз печінки, хронічний некалькульозний холецистит, диспепсія шлункова, кардит, міграція водія ритму по передсердя, аміотрофічний синдром з ураженням суглобів, ангіопатія сітківки обох очей, субатрофія зорового нерва обох очей, змішаний астигматизм обох очей, остеопороз.
Першим серйозним симптомом була лихоманка з ознобами, яка супроводжує його все життя. Відтоді лікарі лікували симптоми первинного імунодефіциту, який було встановлено і генетично підтверджено в січні 2020 року: часті лихоманки з ознобами, болі в животі, гепатоспленомегалія, головні болі, ВСД, запалення суглобів і лімфатичних вузлів, висипка на шкірі, медиаментозна алергія + типові, якими хворіють всі.
Прояви хвороби – в різних комбінаціях – траплялися 1-2 рази на місяць. Госпіталізаціі були частими з початку міська дитяча, потім доросла лікарні, обласна дитяча і доросла лікарні, Інститут реабілітації інвалідів в Вінниці, Інститут ПАГ (Київ), МКДЛ №1 (Киів), ОхМаДит (Київ), Інститут охорони здоров’я матері і дитини ім. Крупської (Харків), НДІ ревматологіі (Москва).
Було декілька операцій: апендектомія, мезаденіт – в 10 міс., фронтит – в 12 років, гостра кишкова непрохідність внаслідок злукової хвороби – в 28 років, два ішемічних інсульти в 27 і 29 років. Діагнози були різними, найчастіше ставили ЮРА-ювенільний ревматоідний артрит. Щоб стримати хворобу, було призначено гормональне лікування. За 10 років такого лікування добавився ще один діагноз – остеопороз.
Все це викликало великий фізичний і емоційний стрес. Олексій намагався жити повноцінним життям між загостреннями хвороби, але це були короткі радощі.
Олекцій вчився в школі 9 років, більшість із них на домашньому навчанні. Потім ЦПТО - навчання на ювеліра.Два роки роботи і розчарування – руки не дають влучно паяти. Але працювати було потрібно, тому що на соціальну допомогу вижити неможливо. Його брали на мойку машин і охоронцем в супермаркет. Працював до перших ускладнень і звільнявся.
Коли встановили і підтвердили генетичним аналізом основний діагноз, призначили лікування біопрепаратами пожиттєво. Придбати їх за свій кошт немає можливості – Олексій живе тільки з мамою, на її пенсію і соціальну допомогу хлопця.
Добрі люди зробили внески в місцевий благодійний фонд, і Олексію дали вже 28 доз, потім 21. Від цих ін’єкцій Олексій стає активнішим, менше спить. А як буде далі невідомо. Пам’ять повертається дуже потроху, концентрації уваги немає. Схоже, що Олексій не виходить з шоку після таких болючих змін в його житті.
Лікарі попереджають, що може трапитись новий інсульт і не один. Але лише один лікар бачить зв’язок основного захворювання з інсультами. Мама Олексія не може чекати. Шукає можливостей для комплексного обстеження і лікування або реабілітації. Просить добрих людей, що можуть відгукнутися і підтримати їх.
Олексій всі тридцять років бореться за життя,а мама разом з ним. Допоможіть, будь ласка, хто може. Давайте дамо хлопцю шанс на життя. Давайте допоможемо разом!
Документація
Добродійники
Анонімний добродійник
10 грудня 2022, 01:25:12
Сергей
16 жовтня 2022, 22:28:59
Благословений
Анонімний добродійник
11 жовтня 2022, 11:36:07
Анонімний добродійник
07 жовтня 2022, 10:27:26
Анонімний добродійник
23 вересня 2022, 19:02:46